Versenyszabályzat, Szabályok - Haverok Buli Foci
Hírdetések

Versenyszabályzat - Kupák

1. A tornán minden játékos saját felelősségére vesz részt.
2. Győzelemért 3, döntetlenért 1, vereségért 0 pont jár.
3. A tornán résztvevő játékosok névsorát a torna megkezdése előtt kötelesek leadni a szervezőknek.
4. Egy játékos csak egy csapatban szerepelhet.
5. A csapatok egységes felszerelést viseljenek a mérkőzéseken.
6. Minden csapat lehetőleg kettő, egymástól eltérő felszerelést hozzon magával.
7. Teremcipő vagy műfüves/salakos pályára használt futballcipő használata engedélyezett! Stoplis cipő használata tilos!
8. Futball labdát (5-ös méretűt) minden csapat hozzon magával!
9. Egy időben pályán tartózkodó játékosok száma 5+1 fő, cserelehetőség folyamatos.
10. A mérkőzés megkezdéséhez minimum 4 játékos szükséges, ebből 1 fő kapus. Adott csapat első meccse esetén 10 perc türelmi idő van. Az a csapat, amelyik a kiírt mérkőzésre nem áll ki, vagy a mérkőzés félbeszakadása a csapat, vagy annak egyik játékosa terhére felróható, a mérkőzést 0-5-re elveszíti.
11. Cserélni az oldalvonal mellett lehet, azonban ez csak a saját térfélről történhet.

A fentebb említett mód alól kivételt jelent a következő eset:
Amennyiben egy csoportban kettőnél több csapatnak van azonos pontszáma és egymás elleni eredmény alapján nem lehet dönteni (pl. körbeverés esete), akkor az elért gólkülönbség, valamint a több rúgott gól csak ezen csapatok viszonylatában számít (minitabella). Ha ebben az esetben is minden egyezik, akkor két csapat esetén az egymás elleni számít, több csapat esetén, vagy ha egymás elleni döntetlen volt, bevonásra kerül a többi csapat ellen elért eredmény (gólkülönbség, több lőtt gól). Végül, ha nem lehet dönteni ezek alapján sem, akkor sorsolás.

13. Az egyenesági kiesési szakasz során, a mérkőzés végén döntetlen állás esetén 7-es rúgások következnek. Mindkét csapatból 3-3 fél jogosult a büntetőt végrehajtani, majd ezt követően amennyiben nem dőlt el a párharc kimenetele, egyesével folytatódik tovább a küzdelem az alábbi módon: bárki rúghatja a büntetőt, de egymás után kétszer ugyanaz a játékos nem rúghat. Két büntető elvégzése között egy másik csapattársának kell elvégeznie a büntetőt.
14. Szögletrúgáskor az ellenfél játékosának a labdától legalább 5 méterre kell állnia, bedobás esetén ez 2 méter.
15. Az oldalvonalon túljutott labdát kézzel vagy lábbal lehet játékba hozni.
16. Saját játékostárs által lábbal hazaadott labdát a kapus ismételten kézzel nem érintheti (a hazadobott labdát sem foghatja meg!)
17. Kapusról mindig van szöglet, a szándékos hazaadást kézzel nem foghatja meg.
18. Kapus átdobhatja a labdát a félpályán!
19. Kapus a kézből kidobott labdából közvetlenül érhet el gólt, ha játékban van a labda.
20. Kapus a büntető rúgáskor köteles a gólvonalra állni.
21. Büntetések:
- Sárga lap.
- 2 sárga lap egy meccsen két perces kiállítást ér, amely letelte után a játékos visszajöhet.
- 2 perces azonnali kiállítás, amelynek letelte után a kiállított játékos visszatérhet.
- Piros lap, amely 5 perces azonnali kiállítás, amelynek letelte után a kiállított játékos már azon a meccsen nem jöhet vissza, helyére cserejátékos léphet pályára. A piros lapot kapott játékos további eltiltásáról a Versenybizottság dönt.

22. Súlyos szabálytalanság ill. sportszerűtlenség esetén a vétkes játékost vagy csapatot kizárjuk a tornáról! (Pl. Szándékos ütés, a játékvezetők, szervezők súlyos megsértése, bántalmazása stb.)
23. Óvás nincs!
24. Felhívjuk a csapatok figyelmét a fair play játékra!
25. Indokolt esetben a szervezők a programot módosíthatják.
26. Egyéb esetben a kispályás szabályok az irányadók.
27. A sportlétesítmény sportpályáinak, valamint kiszolgáló létesítményeinek rongálása azonnali kizárást von maga után (pl. a műfüves pályán való dohányzás, rongálásnak minősül!)
28. Megkérünk mindenkit, hogy a szemetet maga után dobja ki a pályák mellett elhelyezett kukákba!
29. A helyszínen levő értéktárgyakért felelősséget nem vállalunk!